Особливості процесів очищення комунікацій і викачування

Компанія «Союзбудсервіс» в своїй роботі застосовує кілька способів викачування і очищення інженерних комунікацій:
- очищення колодязів, септиків, каналізаційних систем від води, суміші води і бруду за допомогою мулососу: передбачає використання асенізаційної машини в комплексі з вакуумним насосом середньої потужності і цистерною для збору стоків (особливо ефективна для проведення профілактичних робіт);
- гідродинамічна очистка: відбувається при подачі води по трубах під високим тиском, завдяки чому система м'яко очищується від усіляких відкладень органічного та неорганічного походження;
- вакуумний метод викачування нечистот: включає в себе очищення каналізації та викачування забруднених вод вакуумним насосом підвищеної потужності в спеціальну ємність для подальшого транспортування до місця утилізації.
Викачка вигрібних (зливних) ям

Вигрібна яма, напевно, є найдавнішим зразком сучасної каналізаційної системи. Але навіть зараз вона залишається найпростішим, а тому і найпоширенішим видом автономної каналізації, широко застосовуваним власниками котеджів, дач і приватних будинків. У міру накопичення нечистот і щоб уникнути забруднення підземних вод, подібну вигрібну яму слід очищати шляхом викачування накопичених відходів життєдіяльності мінімум раз на півроку.
Зараз цей процес автоматизований і не вимагає яких-небудь фізичних зусиль. Фахівці компанії «Союзбудсервіс» за допомогою ефективних робочих комплексів і додаткових хімічних засобів, повністю очистять вигрібну яму, продезинфікують і мінімізують появу неприємних запахів.
Викачка мулу

Як відомо, мул є природним осадом, що утворюється в водомістких ємностях, резервуарах, а також водоймах і каналізаційних трубах. У разі їх осушення, мул твердіе, що істотно ускладнює подальшу нормальну експлуатацію. Тому надзвичайно важливо вчасно вживати заходів з очищення води і викачування мулових мас, що накопичуються на дні ставків, ємностей, а також осідають на стінках каналізації.
Своєчасні роботи з викачування мулу з каналізації покращують її експлуатаційні характеристики, запобігають корозії і деформації труб. Доречно говорити, що регулярне відкачування мулу дає можливість значно поліпшити якість води і звичайно набагато знижує ризик утворення повторних засмічень трубопроводів.
Очищення жировловлювачів

З метою дотримання екологічних норм експлуатації централізованої каналізаційної системи, забезпечення її безперебійної роботи, необхідно підтримувати в належному стані місцеві очисні споруди: жиро-, оливо- і пісковловлювачі.
Наша компанія готова забезпечити вам своєчасне викачування (відкачування) вмісту уловлювачів з подальшим транспортуванням до місця утилізації. У своїй роботі ми використовуємо виключно сучасне, високоякісне обладнання, технології та матеріали.
Як працює вигрібна яма
Якщо підключитися до центральної мережі водовідведення неможливо, завдання видалення, збору та очистки господарсько-побутових і виробничих стоків вирішує автономна каналізація. Вигрібні ями - найпростіший її різновид, що одержала широке застосування в малому будівництві через низьку вартість і простоту пристрою. Головний недолік такої каналізації - трудомістка і, в цілому, досить малоприємна процедура обслуговування. Суть його полягає у видаленні відходів, що накопичилися в спорудженні за експлуатаційний період, а основна проблема лежить в їх безпечної утилізації. Своїми силами вирішити таке завдання вельми непросто. Але, на щастя, в цьому немає особливої необхідності - набагато зручніше доручити викачування вигрібної ями сервісній бригаді, озброєнною сучасною асенізаторської технікою і необхідним практичним досвідом.
Незважаючи на технічні недоліки, вигрібні ями - один з найпопулярніших варіантів автономної каналізації для:
- заміських будинків і котеджів;
- літніх дач;
- будівельних майданчиків;
- невеликих комерційних, виробничих, сервісних і т.п. підприємств, розташованих на значній відстані від централізованих мереж водовідведення.
Працює вигрібна яма за наступним принципом:
- Господарські побутові стоки і нечистоти з внутрішньої каналізації потрапляють в зовнішню, а звідти - у внутрішній обсяг споруди.
- У вигрібній ямі стічні води освітлюються, звільняючись від твердого осаду, залишків органіки і неорганічних домішок.
- Впродовж очищення стоки видаляються з споруди в грунт, або у зовнішній резервуар при накопиченні певного обсягу.
З точки зору практичності найбільш привабливим видом вигрібних ям є септики. Освітлення стоків в них здійснюється не тільки механічно, а й за допомогою розкладання органіки і неорганічних сполук аеробними і анаеробними бактеріями. Відстояні стоки видаляються з септика в грунт через фільтр, в ролі якого нерідко використовується дно споруди, покладене подушкою з щебеню і піску.
Поряд з септиками при облаштуванні автономної каналізації широко застосовуються герметичні зливні ями (відстійники). Негерметичні споруди заборонені будівельними і санітарно-екологічними нормами, тому використовуються вкрай рідко, в основному при сезонному або тимчасове використання каналізації з мінімальним обсягом стоків.
Обслуговування вигрібної ями: чому це важливо
Якщо не приділяти догляду за вигрібною ямою належної уваги, санітарно-екологічний стан об'єкта помітно погіршується:
- з'являється стійкий неприємний запах;
- виникають витікання неочищених стоків в грунт, що веде не тільки до її отруєння, а й забруднення ґрунтових вод;
- в разі переповнення резервуара нечистоти виливаються прямо на ділянку, роблячи його малопридатним до експлуатації;
- знижується ефективність внутрішньої каналізації аж до повної дисфункції;
Особливу небезпеку при неправильній роботі вигрібної ями являє витік неочищених стоків в грунт і безпосередньо на її поверхню. Це сприяє утворенню живильного середовища для хвороботворних мікроорганізмів і їх розповсюджувачів.
Проблеми з вигрібною ямою можуть виникнути внаслідок:
- Помилок, допущених при проектуванні і будівництві споруди (невірний розрахунок глибини закладки, конфігурації і габаритів ями, а також неправильний вибір її локації на ділянці).
- Порушень правил експлуатації автономних мереж водовідведення (використання каналізації в якості сміттєпроводу або резервуара для хімічних або промислових відходів).
- Несвоєчасного або неповного обслуговування споруди (на стінках ями утворюються тверді відкладення, а дно замулюється - це зменшує корисний об'єм резервуара, уповільнює процес освітлення стоків і погіршує функції фільтрації).
Періодичність викачування вигрібної ями залежить від наступних факторів:
- середньодобового обсягу і складу стоків;
- типу, розмірів і конфігурації споруди;
- глибини залягання ґрунтових вод і рівня промерзання грунту;
- технічних параметрів і експлуатаційних характеристик каналізаційної мережі.
У більшості випадків викачка вигрібної ями потрібна не частіше 1-2 разів на рік, але з часом ефективність споруди падає. Відбувається це в результаті замулювання дна і затвердіння донного осаду, забруднення або зносу стінок і комунікацій резервуара, підйому рівня ґрунтових вод і т.д.