видеодиагностика канализации

Компанія «Союзбудсервіс», з метою підвищення ефективності послуг, що надаються з прочищення труб, використовує найсучасніші технічні досягнення. Одним з таких є відеодіагностіка труб, проведення якої дозволяє візуально виявити проблему, оцінити ступінь складності і прийняти правильне рішення щодо вибору методу її усунення. Особливо це актуально при всіляких аварійних ситуаціях, коли дуже важливо максимально оперативно і точно вжити заходів щодо ліквідації проблемної ділянки.

Відеодіагностику рекомендують робити у випадках:

 • аварії або позаштатної ситуації в ході експлуатації трубопроводу;
 • введення в дію нових або відновлених ділянок каналізаційних мереж;
 • пошуку загублених або занедбаних колодязів;
 • отримання відомостей про довжину і місце розташування зовнішніх і внутрішніх каналізаційних ліній;
 • прийняття рішення про можливість подальшого обслуговування інженерних систем;
 • зондування загального стану інспектованих ділянок каналізації;
 • складання схем інженерних комунікацій;
 • обстеження димових труб, вентиляційних шахт, фундаментів;
 • оформлення технічного висновку і акта відеодіагностики трубопроводу з відповідним відеозаписом.

З профілактичною метою відеодіагностику каналізації слід робити раз на півроку - рік, в залежності від того наскільки інтенсивно вона використовується. Це допоможе вчасно виявити жирові відкладення і сміття, що сприяють швидкому засмічення комунікацій.

Як відбувається відеодіагностіка труб

видеодиагностика труб

За допомогою спеціального відеоприладу, який складається з гнучкого шланга з ліхтариком і мініатюрною відеокамерою на одному кінці і монітором на іншому, зсередини досліджуються труби діаметром від 25 до 150 мм. При цьому довжина кабелю досягає 30 метрів. Камера переміщюється по трубі і передає зображення на операторський пульт для запису і перегляду в режимі реального часу. Якщо труби мають великий діаметр, можна використовувати робота з камерою.

Сьогодні існує два типи відеодіагностіческіх систем обстеження інженерних комунікацій:

 • проштовхувані системи зі зв'язком з операторським пунктом напівтвердим шлангом (використовуються для труб малого і середнього діаметрів від 25 мм);
 • роботизовані комплекси (для вивчення зовнішніх трубопроводів середнього та великого діаметру від 150 мм): відеокамера прикріплюється на колісну самохідну платформу і управляється з операторського пункту по кабелю.

Що дає проведення відеодіагностики

видеодиагностика труб

Під час проведення відеодіагностики наші фахівці на екрані монітора бачать реальний стан трубних систем. На основі отриманих відеоданих легко виявити слабкі місця трубопроводів, помітити вади внутрішніх поверхонь труб (стінок і стиків), виявити місцезнаходження несанкціонованих врізок, нових утворень засмічень і сторонніх предметів, що сприяють їхній появі, а також свищів, тріщин та інших дефектів. Крім того, отримана інформація допоможе окреслити терміни проведення капітального ремонту, встановити залишковий експлуатаційний ресурс того чи іншого господарського об'єкта.

Відеодіагностика дає можливість визначити напрямок і глибину залягання трубопроводу, характер стоків каналізації, відшукати втрачені колодязі. В кінцевому підсумку за допомогою нашої відеоапаратури можна оцінити якість проведених очисних, будівельних, монтажних і ремонтних, а також профілактичних заходів, тобто проінспектувати стан інженерних систем після здійснення всього комплексу робіт.

Безумовно, відеодіагностіка - це один з найшвидших, ефективних і мало витратних способів пошуку розривів і засмічень труб, оскільки не вимагає проведення розкопок траншей і точно визначає місце розкопки для подальшого ремонту.

Відеоапаратура допомагає прийняти оптимальне рішення: потрібно зробити прочищення проблемної магістральної ділянки, відремонтувати її, а може і повністю замінити. При цьому немає потреби демонтувати всю комунікаційну систему, порушувати фундамент будівлі і рити протяжні траншеї. Слід просто здійснити локальні розкопки на потрібній ділянці або застосувати безтраншейні технології.

loading