Компанія «Союзбудсервіс», з метою підвищення ефективності послуг, що надаються з прочищення труб, використовує найсучасніші технічні досягнення. Одним з таких є відеодіагностіка труб, проведення якої дозволяє візуально виявити проблему, оцінити ступінь складності і прийняти правильне рішення щодо вибору методу її усунення. Особливо це актуально при всіляких аварійних ситуаціях, коли дуже важливо максимально оперативно і точно вжити заходів щодо ліквідації проблемної ділянки.
Відеодіагностику рекомендують робити у випадках:
- аварії або позаштатної ситуації в ході експлуатації трубопроводу;
- введення в дію нових або відновлених ділянок каналізаційних мереж;
- пошуку загублених або занедбаних колодязів;
- отримання відомостей про довжину і місце розташування зовнішніх і внутрішніх каналізаційних ліній;
- прийняття рішення про можливість подальшого обслуговування інженерних систем;
- зондування загального стану інспектованих ділянок каналізації;
- складання схем інженерних комунікацій;
- обстеження димових труб, вентиляційних шахт, фундаментів;
- оформлення технічного висновку і акта відеодіагностики трубопроводу з відповідним відеозаписом.
З профілактичною метою відеодіагностику каналізації слід робити раз на півроку - рік, в залежності від того наскільки інтенсивно вона використовується. Це допоможе вчасно виявити жирові відкладення і сміття, що сприяють швидкому засмічення комунікацій.
Як відбувається відеодіагностіка труб
За допомогою спеціального відеоприладу, який складається з гнучкого шланга з ліхтариком і мініатюрною відеокамерою на одному кінці і монітором на іншому, зсередини досліджуються труби діаметром від 25 до 150 мм. При цьому довжина кабелю досягає 30 метрів. Камера переміщюється по трубі і передає зображення на операторський пульт для запису і перегляду в режимі реального часу. Якщо труби мають великий діаметр, можна використовувати робота з камерою.
Сьогодні існує два типи відеодіагностіческіх систем обстеження інженерних комунікацій:
- проштовхувані системи зі зв'язком з операторським пунктом напівтвердим шлангом (використовуються для труб малого і середнього діаметрів від 25 мм);
- роботизовані комплекси (для вивчення зовнішніх трубопроводів середнього та великого діаметру від 150 мм): відеокамера прикріплюється на колісну самохідну платформу і управляється з операторського пункту по кабелю.