Сепаратор нафтопродуктів - пристрій, необхідний для очищення технічних, стічних, талих і дощових вод на ділянках, схильних до ризику забруднення нафтопродуктами. Таке обладнання можна назвати проточним, оскільки саме в процесі проходження стічних вод здійснюється ефективна фільтрація маслянистих речовин, що затримуються в спеціальному відстійнику.
Сервісне обслуговування сепараторів нафтопродуктів дозволено тільки спеціалізованим організаціям. Компанія «Союзбудсервіс» має відповідний дозвіл на обслуговування подібних сепараторів (речовини, що осідають в цьому пристрої, вважаються особливо небезпечними і токсичними для навколишнього середовища), а це в свою чергу передбачає наявність необхідного технологічного устаткування і досвідченого персоналу.
Сепаратори нафтопродуктів потребують регулярного очищення, спорожнення і перевірці працездатності. Періодичність таких планово-профілактичних заходів залежить від обсягів відстійника, складової нашарувань осаду, рівня пропускної здатності.
Фахівці компанії «Союзбудсервіс» проводять очистку безпосередньо сепаратора раз на рік, а ось сам відстійник для збору осаду відкачується регулярно (мінімум кілька разів на рік). Процедура відкачування нафтопродуктів проводиться перед зняттям фільтру і досягненням на шкалі потрібної позначки, що означає автоматичне блокування клапана. Крім того, нашими співробітниками виконується промивка коалісцентної вставки щоб уникнути засмічення сепаратора.
При проведенні очисних заходів ми завжди перевіряємо рівень забруднення системи автоматичного блокування, оскільки недотримання правил догляду саме за елементами цієї системи часто призводить до відсутності відтоку стічних вод з сепаратора. А це вже аварійна ситуація, передбачити яку можна лише шляхом систематичного видалення забруднень в слабких місцях сепаратора. Поплавок сепаратора також потрібно періодично очищати від всіляких відходів, щоб не сталося закупорювання вихідного отвору.
Компанія «Союзбудсервіс» виконує всі процедури по відкачці накоплених маслянистих речовин і нафтопродуктів за допомогою спеціального насосного обладнання, призначеного саме для цих цілей. Після проведення робіт фахівці нашої компанії знову заповнюють сепаратор водою і готують до відновлення експлуатації. На періодичність подібних операцій безпосередньо впливає кількість оброблених вод і ступінь їх забруднення. Остаточна кількість необхідних очисних процедур і інтервал між ними можна визначити, маючи дані про середньомісячне витрачання забрудненої води, а також рівні домішок у воді, що очищується.