Ремонт смотровых колодцев

Оглядовий колодязь (каналізаційний колодязь) - це конструктивний елемент каналізаційної системи, що споруджується для здійснення контролю за її функціонуванням. Такий колодязь має діаметр від 1000 мм і оснащений спеціальним спуском для обслуговуючого персоналу. Компанія «Союзбудсервіс» проводить всі види ремонтних робіт щодо будь-яких типів оглядових колодязів.

Саме оглядовий колодязь є найбільш значущим компонентом каналізаційних комунікацій. Його основні функції - контроль і ефективне обслуговування каналізації. Через оглядові колодязі можна оглянути труби, своєчасно виявивши несправність і засмічення, виконати очисні і ремонтні заходи.

Оглядові колодязі можуть відрізняться за такими параметрами, як матеріал, форма і розмір. Тут все залежить від виду підземних мереж і переліку завдань, які забезпечує та чи інша система. Сама шахта каналізації, розташована над водовідвідним трубопроводом, часто буває круглої або квадратної форми, в обов'язковому порядку обладнана сходовим прольотом і закрита надійним люком з відповідним маркуванням.

Виділяються такі види оглядових колодязів:

  • лінійні
  • поворотні
  • вузлові

За внутрішньою будовою розрізняють:

  • контрольні
  • фільтраційні
  • перепадні
  • накопичувальні.

Вузлові оглядові колодязі монтуються в місці з'єднання декількох трубопроводів в одну відвідну трубу. Лінійні встановлюють на прямолінійному відрізку мережі, поворотні колодязі необхідні в разі різкої зміни напрямку трубопроводу і незамінні при проведенні прочищення труб.

Особливості ремонту оглядових колодязів

Ремонт смотровых колодцев

Фахівці компанії «Союзбудсервіс» виділяють два першочергових виробничих процеса в ході ремонту оглядових колодязів: основний і допоміжний.

Основні ремонтні заходи пов'язані з очищенням колодязя від бруду, накопиченої рідини, сторонніх предметів. Крім того, наші фахівці усувають тріщини, відколи і вибоїни, герметизують стінки колодязя і ремонтують запірно-регулюючу арматуру із заміною відпрацьованих частин. Виробничий процес може бути пов'язаний з підйомом-опусканням в колодязь всіляких вантажів і доставкою їх до місця монтажу або складування.

Послуги по допоміжних роботах виконуються для забезпечення основних, зокрема, це підготовка: оснащення для опускання або підйому вантажу, збереження його цілісності; різних розчинів і герметиків; потрібних комплектуючих для проведення ремонту арматури і труб.

Найбільш поширеною проблемою оглядових колодязів є розгерметизація в ході інтенсивної експлуатації прохідних отворів, різні деформації нижніх бетонних кілець під впливом грунтових вод, що провокують течі і скупчення води на дні колодязя. Такі негативні обставини згубно позначаються на стані арматури і всієї конструкції.

Перед спуском в колодязь (і через кожну годину роботи) фахівцями компанії «Союзбудсервіс» проводиться вимір газоаналізатором наявності вуглекислого газу і метану. Під час проведення ремонтних робіт люки суміжних колодязів відкриваються і накриваються решіткою.

Для безпосереднього здійснення ремонтних робіт, як правило, залучається бригада з кількох фахівців з чітко розподіленим фронтом завдань. Один працівник виконує роботи суто всередині колодязя, другий - на поверхні, а третій - спостерігає за станом працюючого в колодязі, надає йому необхідну допомогу, спускає і піднімає інструмент, деталі та витратні матеріали. У свою чергу, вживаються всі заходи безпеки при роботі під землею: фахівці оснащуються рятувальним поясом, захисною каскою, ліхтарем.

Компанія «Союзбудсервіс» гарантує якісний ремонт оглядових колодязів з повним забезпеченням високотехнологічним обладнанням і матеріалами, проведення супутніх заходів.

loading