Очистка систем отопления

Вихід з ладу опалювальних мереж призводить до паралічу життєдіяльності як житлових будинків, офісних приміщень, так і зупинці виробничої активності підприємств.

Компанія «Союзбудсервіс» здійснює планово-профілактичну і екстрену промивку систем опалення. Щоб уникнути проблем зі зниженням температури в приміщенні в осінньо-зимовий період, зносом і засміченням опалювальних труб, звертайтеся в нашу компанію. Ми успішно боремося з виниклими неприємностями швидко і якісно.

Очищення опалювальних систем - першочергове завдання фахівців компанії «Союзбудсервіс». Для її вирішення необхідно регулярно проводити очищення труб спеціальними методами. Ця процедура дозволить видалити накип та інші види відкладень, які засмічують батареї, котли, радіатори і труби.

Перед проведенням очисних заходів наші фахівці ретельно оглядають всю систему опалення, виявляють місця скупчення накипу, аналізують її структуру і склад. Вся отримана інформація дасть можливість правильно підібрати обладнання для ліквідації засмічення, скласти технологічну карту реалізації потрібних операцій.

Особливості методів очищення систем опалення

Компанія «Союзбудсервіс» застосовує кілька способів очищення опалювальних систем:

  • промивка за допомогою хімічних реагентів в рідкому або порошкоподібному вигляді: використовуються всілякі розчинники, луги, комплексони, водні розчини органічних і мінеральних кислот, змішані розчини (підбір залежить від матеріалу труби), які допомагають швидко і ефективно розчинити відкладення; реагенти, введені в систему опалення, циркулюють в системі певний час, розраховане фахівцями індивідуально. Таку хімічну промивку можна проводити і взимку, без зупинки системи опалення. Хімічне очищення обійдеться вам набагато дешевше капремонту, дозволить продовжити працездатність системи опалення на десятки років, а також знизити витрати електроенергії;
  • гідродинамічна промивка: накип видаляється за допомогою сильного потоку води під високим тиском близько двохсот атмосфер, який подається в труби через спеціальні насадки. Наше сучасне обладнання повністю знищує всі мінеральні відкладення, жири, іржу, нагар, хімічні сполуки на стінках труб опалення. Подібне очищення в кілька разів дешевше заміни обладнання, а в результаті її проведення істотно підвищується енергоефективність вашої опалювальної системи. Особливо результативна гідродинамічна очистка для чавунних батарей, які повністю відновлюють свою функціональність;
  • пневмогідроімпульсная промивка виконується за допомогою спеціального імпульсного обладнання. В ході процесу очищення потужна імпульсна хвиля створює в опалювальній системі, заповненої водою, вихрьовий вир води з повітрям, завдяки чому зі стінок труб легко відокремлюються відкладення, а наступний водний поштовх змиває увесь накип, що скупчився на дні.

Чому засмічується система опалення

очистка систем отопления

Рідина, яка циркулює по трубах мереж опалення в своєму складі має безліч домішок. Це можуть бути органічні сполуки, або такі неорганічні речовини, як наприклад з'єднання солей, натрій, калій і інші. Згодом, вони осідають на внутрішніх стінках труб, що призводить до зменшення їх пропускної спроможності і зниження ККД. А якщо система опалення експлуатується багато років, то можлива ситуація, коли такі нашарування створять засмічення, які призведуть до аварії.

Від чого залежить період профілактичної промивки систем опалення? Можна виділити наступні фактори, які впливають на швидкість забруднення труб:

  1. Якість (чистота) циркулюючої рідини. Ідеальним варіантом було б використання дистильованої води (в тих мережах, де не потрібно використовувати незамерзаючу субстанцію). Однак, вартість експлуатації таких мереж значно збільшується, тому зазвичай використовується звичайна водопровідна вода, якість якої залишає бажати кращого. Основні мікроелементи такої води, які утворюють наліт, є солі магнію і кальцію.
  2. Швидкість руху рідини в системі опалення. Давно помічено, що чавунні батареї швидко замулюються в зв'язку з тим, що їх внутрішній діаметр набагато більше, ніж у труб підводки. І теплоносій в них сповільнює свій хід, що сприяє випаданню осаду в більшому обсязі.
  3. Матеріал, з якого виготовлені елементи опалювальної мережі. Тверді відкладення утворюються на стінках сталевих труб. Магістралі з полімерних труб або труб, які мають внутрішнє оцинкування не страждають від таких нальотів.

Для деяких опалювальних мереж періодичність промивання встановлюється відповідними нормативними документами. Наприклад, в багатоквартирних будинках таку роботу треба проводити щороку. Для інших мереж, промивка проводиться в міру необхідності, так як вартість її чимала.

Для мінімізації появи відкладень в подальшому і зниження ризику утворення корозії, після промивання труб системи опалення вони додатково обробляються. Компанія «Союзбудсервіс» рекомендує очищати опалювальні системи від небажаних відкладень мінімум раз на рік, тим самим скоротивши втрати тепла, істотно збільшивши терміни експлуатації мереж і запобігши виникненню аварійних ситуацій в майбутньому.

loading