Обслуживание магистральных трубопроводов теплоснабжения (теплотрассы)

Теплотраса - важлива система інженерних комунікацій, яка працює за принципом замкнутого циклу, тобто забезпечує транспортування теплоносія від джерела його формування (котла) до споживача і назад, за допомогою розгалуженої мережі трубопроводів централізованого теплопостачання. Підвищений температурний режим і високий тиск нерідко призводять до виникнення аварійних ситуацій в системі магістральних трубопроводів теплопостачання.

Компанія «Союзбудсервіс» вже не один рік займається обслуговуванням теплотрас, володіє потужним технологічним потенціалом і кваліфікованим кадровим складом, завдяки якому усуваються будь-які неполадки і аварії навіть в такій масштабній системі, як магістральні теплотраси.

Трубопроводи теплопостачання умовно можна поділити на кільцеві і радіальні. Між ними розташовуються перемички, щоб мінімізувати простою системи при аварійних ситуаціях. Протяжність магістральних теплотрас сягає кількох і більше кілометрів, а діаметр труб може досягати 1400 мм. В якості теплоносія для магістральних мереж виступає вода з низьким вмістом карбонатів, заліза і кисню, оскільки так звана «жорстка» водопровідна вода здатна спровокувати корозію трубопроводу.

Особливості очищення магістральних теплових мереж

очистки магистральных трубопроводов

Компанія «Союзбудсервіс» здійснює комплексне обслуговування магістральних трубопроводів (включаючи планово-профілактичні і ремонтні роботи), а також застосовує такі найсучасніші очисні методи:

  • гідрохімічний метод: принцип дій полягає у видаленні всіляких відкладень шляхом введення в магістральну систему водних розчинів кислотних реагентів і антикорозійних речовин. Цей метод є актуальним для очищення опалювальних систем, важкодоступних ділянок трубопроводів і їх розгалужень, а також максимально ефективний щодо відновлення пропускної спроможності магістральних теплотрас і їх арматури. Крім того, подібний метод є одним з найбільш м'яких по відношенню до внутрішніх поверхонь трубопроводу і не вимагає проведення евакуації мешканців або працівників з приміщень на період здійснення всіх очисних заходів;
  • гідродинамічний метод: очистка здійснюється за допомогою гідравлічних високонапірних установок, що створюють високий тиск водяного струменя, приєднаних до трубопроводу. Продуктивність і ефективність очисних заходів залежить від оптимально підібраних соплових насадок і інтенсивності струминевого потоку. Головний позитивний фактор застосування даного методу - максимальна екологічність (в систему не вводяться будь-які хімічні сполуки) поряд з високою результативністю відновлення пропускної здатності трубопроводів. Всі відкладення в магістральних тепломережах, а також їх розгалужених відрізках, видаляються легко і м'яко, не ушкоджуючи стінок трубопроводу. Цей метод ідеально підходить для обслуговування магістральних трубопроводів теплопостачання (теплотрас).

Фахівці компанії «Союзбудсервіс» гарантують якість проведених робіт по реанімації трубопроводів великої протяжності. Нам під силу очистити і відремонтувати навіть самі важкопрохідні і проблемні ділянки теплотрас. У разі аварійного прориву або засмічення магістрального трубопроводу, наші співробітники виїдуть на місце в стислі терміни і ліквідують причину виникнення аварії.

loading