Очистка котлов и теплообменников

Теплообмінне обладнання, до якого відносяться теплообмінники та котли, повсюдно використовуються в житлово-комунальній сфері. Для того, щоб вони забезпечували паспортні характеристики і працювали довго, їх необхідно періодично обслуговувати. Так, в теплообмінниках, в результаті безперервної циркуляції використовуваного середовища, відбувається забруднення робочої поверхні. Така ж ситуація і з котлами, які використовують теплоенергетичні підприємства для підігріву води, усі домішки якої, осідають на стінках пристрою.

Промивання теплообмінників і чистка котлів гідродинамічної машиною дозволяє видалити всі забруднення і відкладення з їх робочих поверхонь, підвищити ККД і зменшити енерговитрати. Компанія «Союзбудсервіс» має в своєму розпорядження сучасне і ефективне обладнання, яке використовують професійні фахівці. Ці два фактори забезпечують високу якість виконуваних робіт в заданий термін. Якщо Вам необхідно промити теплообмінник або провести чистку котла - звертайтеся в нашу компанію. Ми завжди будемо раді надати повну інформацію з даної послуги і виконати її на взаємовигідних умовах.

Залежно від того, яке паливо використовується для опалення, виділяють наступні види котлів: газовий, дизельний, твердопаливний, електричний, комбінованний.Теплообміннік котла - це епіцентр формування теплової енергії. Саме в ньому відбувається нагрівання теплоносія. Якість його функціонування безпосередньо залежить від заходів, що вживаються для забезпечення якісного догляду за інженерною системою. Теплообмінник гарантовано відпрацює весь опалювальний термін тільки за умови належного сервісного обслуговування з регулярним очищенням до і після самої інтенсивної фази експлуатації. Накопичення накипу на теплообміннику підвищує енерговитрати і призводить до частих перегрівів системи, що в свою чергу негативно позначається на функціонуванні обладнання. Якщо вчасно не вжити заходів, система опалення почне працювати з перебоями, і врешті-решт це може призвести до аварійної ситуації, яка обернеться необхідністю дорогого ремонту котла.

Проведення планової промивки теплообмінників і котлів не тільки відновить його первинні характеристики, але і здатне збільшити швидкість теплообмінних процесів всередині котла, заощадити витрати альтернативних теплоносіїв, зробити роботу котла більш ефективної і довговічною.

Особливості чищення котлів

особенности чистки котлов

Ефективність роботи опалювальних котлів залежить від чистоти робочої поверхні їх стінок. В процесі нагрівання води в котлах утворюється наліт, товщина якого згодом збільшується. Це не тільки призводить до зайвих витрат енергії на нагрів води і зменшення ККД, але і може бути причиною виходу котла з ладу. Рятує в такій ситуації лише профілактичне чищення котлів, яке необхідно проводити періодично, в залежності від інтенсивності експлуатації.

У свою чергу, якщо вчасно не здійснити чистку котла, система поступово засмічується, в котлі і теплообміннику спотворюються процеси циркуляції рідини, що в майбутньому може привести до серйозних механічних пошкоджень. Тому фахівці компанії «Союзбудсервіс», щоб уникнути поломок, зменшення тепловіддачі і з метою підвищення техніко-економічних показників, рекомендують періодично проводити професійну чистку котла. Адже навіть контроль появи конденсату за допомогою додаткового хімічного впливу і наявність якісно проведеної водопідготовки не гарантують появу накипу і відкладень.

Фахівці компанії «Союзбудсервіс» в будь-який момент виконають чистку котла. Переважно, вона здійснюється гідродинамічним способом, але можливо і застосування інших методів очищення, наприклад, гідроенергетичного, гідрохімічного і гідроабразивного. Устаткування, що застосовується нашою компанією при чищенні котлів опалення, має такі характеристики, які гарантують високу якість виконуваних робіт. Так, застосовувані машини гідродинамічного очищення забезпечують надвисокий тиск струменя (до 1500 бар), під яким руйнуються будь-які нашарування, забруднення і наліт. А застосування передових технологій процедури чистки, плюс - можливість розробки індивідуальної схеми для конкретного обладнання та комбінування різних методів, в залежності від особливостей конструкції котлів - забезпечить високу якість робіт.

Вся процедура очищення котла відбувається із застосуванням передових технологій. У кожному конкретному випадку опрацьовується індивідуальна схема заходів з визначенням відповідного методу або комбінації методів, в залежності від конструкторських особливостей опалювального обладнання.

Особливості промивки теплообмінників

особенности чистки теплообменника

Характер забруднень робочої поверхні теплообмінника залежить від середовища, в якій він працює. Якщо це рідина, наприклад, вода, то на стінках пристрою буде осідати весь хімічний склад домішок, який міститься в ній. А якщо теплообмін відбувається з гарячою водою, то додатково ще утворюється і накип. Наша компанія здійснює промивку теплообмінника в основному гідродинамічним методом. Якщо цей метод описати двома словами, то він полягає в тому, що струменем рідини під високим тиском (близько 200 атмосфер) змивають все те, що осіло на робочих поверхнях. Основні способи чищення теплообмінників, такі:

  • механічний метод передбачає розбирання-збирання теплообмінника і прочищення за допомогою гнучкого шланга з металевими накінечниками;
  • хімічний метод заснований на промиванні спеціальною рідиною (найчастіше застосовують хімічні реагенти з кислотних похідних з додаванням поверхнево-активних речовин, комплексонів, антикорозійних сполук в пропорційному співвідношенні з водою) внутрішньої порожнини теплообмінника з метою оперативного видалення накипу;
  • гідродинамічний метод базується на використанні спеціального насосного обладнання з залитим рідким реагентом (абсолютно безпечним), яке приєднується до теплообмінника, і протягом певного проміжку часу інтенсивно він циркулює по системі до повного очищення від накипу. При цьому теплообмінник не потребує будь-якого розбирання.

При здійсненні промивання теплообмінника, фахівці нашої компанії можуть додатково перевірити важливі агрегати обладнання, налагодити роботу автоматики для отримання максимального ККД. Своєчасне здійснення всього комплексу заходів зробить роботу опалювальної системи приватного будинку або підприємства, оснащеною власною котельнею більш економною, безвідмовною та продуктивною.

loading