разморозка трубопроводов

Водопровідні труби в зимовий час часто наражаються на ризик промерзання, є актуальною ця проблема як для власників будівель, що знаходяться в межах міста, так і за її межами. Крижані пробки в інженерних комунікаціях можуть стати причиною подальших порушень експлуатаційних кондицій. Щоб запобігти замерзанню водопроводу і забезпечити безперебійне функціонування системи слід в першу чергу приділяти належну увагу теплоізоляції мережі, регулярної профілактики виникнення засмічень.

Компанія «Союзбудсервіс» надає повний спектр послуг з розморожуванні трубопроводів водопостачання.

Відомо, що промерзання трубопроводів відбувається в силу різних причин: при недотриманні достатньої глибини залягання; в разі замерзання ділянки труби на кордоні між землею і повітрям, недостатній теплоізоляції, частих протікань водопровідного крана і т.д.

Перш ніж приступити до відігрівання трубопроводу, фахівці компанії «Союзбудсервіс» оцінюють місцезнаходження промерзлої ділянки і, виходячи з розмірів крижаної пробки, ступеня складності проблеми, визначають найефективніший метод (або комбінацію методів) її рішення. Як правило, перевага віддається здійсненню розморожування за допомогою сучасної гідродинамічної установки, яка відігріває і одночасно прочищає труби. У воду можуть додаватися хімічні засоби, що сприяють швидкому усуненню супутніх засмічень.

При виборі способу відігрівання водопроводу нашими фахівцями враховуються дрібні особливості діючих комунікацій, їх розташування, матеріал, з якого виконані труби, глибина залягання і місцезнаходження обмерзлої ділянки. У свою чергу, беручи до уваги умови роботи спеціального обладнання, віддаленість інженерних мереж і наявність додаткових факторів і нюансів технологічного здійснення процедури розморожування трубопроводів, ми визначаємося з найбільш прийнятним і економічно вигідним способом вирішення ваших проблем.

Особливості застосування різних методів розморожування трубопроводів

разморозка трубопроводов

Умовно методи відігрівання замерзлих комунікацій можна розділити на дві групи: засновані на зовнішньому прогріванні і внутрішньому впливі на трубу. Зовнішні методи часто застосовуються для металевих і металопластикових труб, а внутрішні - більше актуальні для пластикових.

Фахівці компанії «Союзбудсервіс» застосовують високотехнологічне обладнання для зовнішнього обігріву труб, принцип роботи якого полягає в подачі потоку гарячого повітря з метою ефективного видалення льоду.

Крім того, при певних обставинах доцільно використання спеціального апарату, що впливає на замерзлі ділянки електричним струмом. Перевагою такого агрегату є автономність (працює від акумулятора), маневреність, регулювання потужності, повна безпека проведення робіт.

У разі незначної довжини замерзлого ділянки можна скористатися будівельним феном або електропістолетом. А якщо крижана пробка характеризуються великими розмірами, використовується більш потужне обладнання - теплові, газові або електрогармати.

До не менш результативним методам розморожування трубопроводу відносяться технології впливу на крижаній затор зсередини. Розігрівальним елементом в такому варіанті виступає гаряча вода або пар, що подаються під високим тиском.

Фахівці компанії «Союзбудсервіс» мають великий досвід застосування гідродинамічної установки для відігрівання інженерних комунікацій. Після з'ясування місця знаходження крижаної пробки, наші фахівці відключають водопровід від магістралі, розбирають трубопровід, щоб отримати доступ безпосередньо до місця криги, забезпечують відведення розмороженої і технічної води. Заключний етап - подача в трубу гарячої води температурою до 150 градусів під високим тиском, що забезпечує ліквідацію крижаного затору. Сама установка функціонує від електромережі, а водяний котел, що постачає гарячою водою, працює на дизпаливі.

Подібний метод досить ефективний і прийнятний для використання в відношенні полімерних трубопроводів при оптимальному виборі відповідного температурного режиму, щоб уникнути появи деформацій.

Компанія «Союзбудсервіс» також надає послуги парогенератора для проведення розморожування пластикових труб. Пар, який виробляється агрегатом під високим тиском надходить в трубопровід по шлангу і розтоплює скоплений всередині лід. При цьому забезпечується максимально щадний вплив на внутрішні стінки труб.

Будьте впевнені, що фахівці нашої компанії не тільки швидко і якісно відновлять прохідність системи водопостачання, а й проконтролюють її цілісність, оскільки процеси промерзання металевих труб часто загрожують появою серйозних ушкоджень і течі. В такому несприятливому випадку, ми оперативно зреагуємо і відразу усунемо всі несправності.

Щоб уникнути повторного замерзання трубопровідної мережі, компанія «Союзбудсервіс» рекомендує стежити за теплоізоляцією труб, при нерегулярній експлуатації в зимовий період повністю спорожняти трубопровід, а також не забувати про своєчасне проведення профілактичних очисних заходів.

loading